RECURSOS A LA XARXA: ÀLBUM DE L’ABECEDARI I CARTELLS

Sovint viatjant per la xarxa es poden trobar materials i recursos molt útils per treballar a les aules amb els nostres alumnes. Es tracta de materials que, de manera altruista, s’han compartit públicament per donar-los a conèixer i ajudar a altres professionals per tal que els puguin adaptar i utilitzar a les seves aules.
Aquest és el cas de Jessica Bujalance on, a través d’un ÀLBUM PICASSA ha compartit un seguit de fitxes que he considerat molt útils per introduir les diferents lletres de l’abecedari en majúscula. Cada grafia es presenta associada a una determinada imatge i així s’afavoreix la consciència fonològica i l’adquisició del fonema.
Per accedir a l’àlbum amb les diferents fitxes de treball podeu clicar sobre la següent imatge:

FITXA LLETRA A

Als Àlbums Picassa de la Jessica hi podem trobar un munt de material i recursos entre els quals destaco la gran quantitat de cartells preparats per penjar a les nostres aules i ajudar a organitzar-nos i treballar les rutines amb els nostres alumnes. Clicant sobre les següents imatges accedireu als àlbums de la Jessica. Una mina d’idees que us aconsello visitar:

cartellcartell1cartell2cartell3

Accés al bloc de la Jessica: http://quehacemoshoyenelcole.blogspot.com.es/

Moltes gràcies per compartir aquest fantàstic material!

Quant a Recursos ee

Mestra d'Educació Especial de l'Escola Lluçanès. Crec en l'ús de les noves tecnologies per ajudar a descobrir les capacitats de tots els alumnes i entendre la diversitat com una font de riquesa tan a l'aula com a la societat en general. Orgullosa mare d'un nen de 6 anys, enamorada del meu poble i amant dels animals i la natura.
Aquest article s'ha publicat dins de Consciència fonològica, Llengua, Materials, Organització, Rutines i etiquetat amb , , , . Afegiu a les adreces d'interès l'enllaç permanent.

7 respostes a RECURSOS A LA XARXA: ÀLBUM DE L’ABECEDARI I CARTELLS

 1. Hola Yolanda!
  Moltíssimes gràcies pel teu post! La veritat és que s’agraeixen els comentaris quan comparteixes la feina i me n’alegro que et sigui útil. Tens un bloc molt útil, me l’apunto!!
  Una abraçada

 2. yroset diu:

  Hola Jessiva, moltes gràcies pel teu comentari. Jo també m’alegro que trobis útil aquest bloc. De fet, és un bloc que creix gràcies també a les vostres aportacions.
  Una abraçada i…seguim en contacte!
  Yolanda Roset.

 3. Montse diu:

  Moltes gràcies per ajudar-nos a fer millor la nostra feina. Saber ser tant generosa com tu, compartint tota aquesta informació i el temps emprat, és fantàstic. Gràcies

 4. yroset diu:

  Moltes gràcies també a tu Montse pel teu comentari. S’agraeix moltíssim rebre el feedback dels visitants i seguidors ja que, d’aquesta manera, l’espai esdevé realment més viu i interactiu. Moltes gràcies i fins aviat!

 5. yroset diu:

  Gràcies a tu per compartir!!!
  Jo ja fa temps que tinc el teu bloc a la llista de preferits que creix i creix cada dia més!!!
  Una abraçada,
  Yolanda Roset

 6. Sandra diu:

  Hola Yolanda!!

  Sóc mestra de p4 i m’encanten les teves fitxes de l’abecedari!! Però tinc un dubte. La fitxa de la lletra “E”, qui és el que apareix en la imatge? Un Follet?

  Gràcies,

  Salutacions,

  Sandra

 7. EM diu:

  MOLTÍSSIMES GRÀCIES!

Deixa un comentari

L'adreça electrònica no es publicarà Els camps necessaris estan marcats amb *