Programa 2017

Triptic  IV Jornades de pràctiques de referència per a l’èxit escolar #pracXIT17

DIA 3 DE JULIOL DE 2017

Educació Infantil i Primària

Inauguració

  • 09.00 — 09.10 h

Experiència 01 Escola  El Miracle — Tarragona

  • Educació Primària — Cicle Superior (5è)
  • Sra. Helena García López
  • Revisions, correccions i millores col·lectives d’un text
  • Inspectora: Sra. Teresa Freixas Guinjoan
  • 09.15 — 09.45 h

Experiència  02 Escola Prat de la Riba  — Reus

  • Educació Infantil i Primària
  • Sra. Ma. Jesús Navarro Manero
  • GEP (Grup Experimental del Plurilingüisme)
  • Inspector: Sr. Xavier Basagaña Gallego
  • 09.50 — 10.20 h

Experiència  03 Escola Sant Salvador  — Tarragona

  • Educació Infantil i Primària
  • Sra. Txell Olivé Barberà  — Sr. Manel Sales Carda
  • Optimització d’Aula TAC i ordinadors de centre amb la Linkat i programari lliure
  • Inspectora: Sra. M. Cinta Moriones Pellisa
  • 10,25 — 10,55 h

Experiència  04 Escola Guillem de Claramunt   — La Secuita

  • Alumnat i famílies
  • Sra. Sònia López Sánchez  —  Sra. Elisenda Sans Vives
  • Música, famílies!
  • Inspectora: Sra. M. Cinta Moriones Pellisa
  • 11,00 — 11,30 h

Descans

  • 11.30 a 11.50 h

Experiència  05 Escola Martí i Poch — L’Espluga de Francolí

  • Educació Infantil i Primària
  • Sra. Ester Anglès Iglesias   —  Sra. Glòria Canosa Ribalta   — Sra. Josefina Minguell Fort —  Sra. M. Mercè Badia Conesa — Sra. Núria Santandreu Romero
  • Som un equip
  • Inspectora: Sra. Ma. Dolors Colilles Solé
  • 11,55 — 12,25 h

Experiència  06 CEE Garbí — El Vendrell

  • Educació Primària – Cicle Superior (5è)
  • Sra. Paloma Remenzal Ojeda — Sra Anais Núñez Novell
  • AIS (aula integral de suport) — CEE Garbí
  • Inspector: Sr. José-Diego Vargas Cano
  • 12,30 — 13,00 h

Experiència  07 Escola Doctor Alberich i Casas  —  Reus

  • Educació Primària — Cicle Superior (6è)
  • Sra. Ester Maimoné i Bové — Sra. Pepa Adell i Nolla
  • STEM amb LEGO MINDSTORMS
  • Inspector: Sr. Xavier Basagaña Gallego
  • 13,05 — 13,35 h

Comiat

  • 13,40 h

DIA 4 DE JULIOL DE 2017

Rebuda

  • 09,00 — 09,10 h

Educació Secundària Obligatòria

01 Institut Narcís Oller  —  Valls

  • Tot el centre (ESO, Batxillerat i Cicles formaius)
  • Sr. Jaume Bartolí Guillemat — Sra. Anna Casamitjana Rober
  • Presentació comissió TAC (tecnologies per a l’aprenetatge i el coneixement) — INS Narcís Oller
  • Inspector: Sr. Josep Ramon Tarragó Casanova
  • 09,15 — 09,45 h

02 Institut Francesc Vidal i Barraquer —  Tarragona

  • Escoles públiques dels Serveis Territorials
  • Sr. Mario Guerrero Torres
  • Projecte REP. Donació d’ordinadors a escoles
  • Inspector: Sr. Josep Lluís Torres Messeguer
  • 09,50 — 10,20 h

03 Institut Pons d’Icart  — Tarragona

  • Professors del centre
  • Sra. Montserrat Grau Vallverdú
  • Ioga a l’institut
  • Inspectora: Sra. Teresa Freixas Guinjoan
  • 10,25 — 10,55 h

04 Col·legi Sagrat Cor  — Tarragona

  • Alumnat de 1r a 4t d’Educació secundària obligatòria
  • Sr. Jaume Farreras Ferrando
  • La lectura i l’escriptura del text expositiu, el resum i l’esquema de l’ESO
  • Inspectora: Sra. Rosa Ma. Codines Farré
  • 11.00  — 11.30 h

Descans

  • 11.30 a 11.50 h.

05 Institut Antoni de Martí i Franquès  —  Tarragona

  • Educació secundària obligatòria – (3r i 4t)
  • Sr. Jean-Marc Segarra Mauri — Sr. Jordi Satorra Marín
  • Tractament integrat de llengües en el procés d’escriptura: L’eficiència
  • Inspectora: Sra. Rosa Ma. Codines Farré
  • 11,55 — 12,25 h

06 Institut Comte de Rius  —  Tarragona

  • Alumnat, majoritàriament,  entre 18 i 24 anys
  • Sr. Narcís Almena Zarcero —  Sr. Rafael Pallach Pascual  —  Sr. Joan Daniel Subirats Armentol
  • CFGS Química Industrial – Itinerari formatiu i professionalitzador dual transnacional BASF
  • Inspector: Sr. Josep Lluís Torres Messeguer
  • 12,30 — 13.00 h
  • e30003653@xtec.cat

07 Institut Domènech i Montaner   —  Reus

  • Alumnat entre 16 i 20 anys
  • Sr. Lluís Bolívar Troya  —  Sr. Andreu Martín Martínez
  • IFE (Itinerari Formatiu Específic)
  • Inspectora: Sra. Patricia Terradellas Mare
  • 13,05 — 13,35 h

Cloenda

  • 13,40 h