Bloc de l’escola

Escola osa oriolUs donem la benvinguda al bloc de l’ escola Rosa Oriol de Lliçà d’ Amunt
La nostra escola porta el nom d’una mestra molt estimada en el nostre poble i que va exercir al llarg de 20 anys ( 1946- 1966) amb molt pocs recursos però amb molta il•lusió i dedicació. Las seves alumnes van aprendre mitjançant el diàleg, la tolerància i la comprensió, en una època en que aquests valors eren poc freqüents. Nosaltres donant el seu nom a l’ escola volem entomar el seu esperit la seva actitud i els seus valors i transmetre’ls als nostres alumnes.

L’escola Rosa Oriol és un centre de doble línia situat al carrer Marina del barri de Ca l’Artigues de Lliçà d’Amunt que va néixer el curs 2004-2005 amb 45 alumnes i actualment ja som 382 alumnes i un equip de 32 persones ( mestres, educadors, conserge etc..)

Esperem que gaudiu d’aquest nou espai de comunicació que us permetrà conèixer activitats que fan els vostres fills/es, notícies, fotografies, enllaços d’interès així com podreu tenir a l’ abast informacions rellevants de l’escola.
escola rosa oriol

Aquest article s'ha publicat dins de General i etiquetat amb , , , . Afegiu a les adreces d'interès l'enllaç permanent.