I SI HO ENDRECEM?

La fase de planificació l’entenem des de la nostra escola com un canal de doble entrada:

 • Som una escola activa que no partim de zero, i per tant, realitzem activitats autèntiques i competencials i ens apropem al que entenem que ha de ser un projectes, malgrat això, cal que trobem espais de reflexió, intercanvi i millora. Per aquest motiu hem introduït els claustres pedagògics on acordem uns objectius abans d’iniciar el claustre i intentem assolir-los durant la sessió. Sempre parteixen de dinàmiques que s’han treballat amb el cicle i que després en aquesta sessió les treballem amb grups intercicle intentant apropar punts de vista.

 • El grup impulsor ens permet la taca d’oli en el centre i l’anàlisi més detinguda dels aspectes que ha de tenir una metodologia centrada en l’ABP.
 • Consensuem entre tots una taula prèvia que ens servirà com a punt de reflexió en els diferents cicles on anotem:
  • Les habilitats que volem desenvolupar en els nostres alumnes.
  • Què és prioritari que treballem a cada cicle, curs i per a què?
  • Quan ho podran utilitzar i com?
  • Com sabrem els mestres que ho han après.

Deixa un comentari

L'adreça electrònica no es publicarà Els camps necessaris estan marcats amb *