Ens presentem!!

Ens presentem!! Som les mestres de cicle Inicial (1r) de l’escola Sant Sebastià dels Pallaresos.

Som una escola de dues línies on s’imparteix l’educació infantil i primària. El nostre centre està en transició de canvis.

Des de fa tres anys, de  manera gradual per cicles,  vam iniciar al centre el treball per projectes a l’àrea de Coneixement del Medi. Actualment, volem seguir amb aquest treball per projectes, però amb un enfocament  més globalitzat des de totes les àrees.

La majoria del claustre ens estem formant en la Xarxa de competències bàsiques amb la finalitat de poder dur a terme aquest canvi metodològic a la nostra escola.

El projecte que volem documentar a continuació és sobre L’Univers. Aquest projecte s’ha realitzat al llarg del segon trimestre d’aquest curs i ha estat un projecte molt motivador tant pels alumnes com per a  nosaltres les mestres.

Deixa un comentari

L'adreça electrònica no es publicarà Els camps necessaris estan marcats amb *