PLANIFICACIÓ (els sentits)

El projecte “Els nostres sentits” va sortir de la necessitat que tenien els nostres alumnes a respondre curiositats relacionades amb les capacitats sensorials de cadascú i com aquestes ens ajuden a relacionar-nos i entendre el món.

Vam partir de la pregunta  “Com em relaciono amb l’entorn?” i a partir d’aquí vam veure que les persones tenim cinc sentits que ens ajuden a conèixer el món.

Vam escollir treballar els sentits, perquè és un dels temes que apareix en el Currículum (CI primària, dins l’àrea de coneixement del medi). Degut a la importància educativa que tenen els projectes, vam decidir dur endavant aquest tema seguint aquesta metodologia.

En aquesta edat, l’alumnat està molt motivat pel coneixement del propi cos i dels canvis que es van produint. I com, gràcies als sentits, el propi cos es relaciona amb l’entorn.

També vam veure que era una molt bona manera de treballar la diversitat que tant abunda en la nostra escola actualment.

Deixa un comentari

L'adreça electrònica no es publicarà Els camps necessaris estan marcats amb *