ESCOLA SANTA ANNA

Som un grup de 12 mestres de l’Escola Santa Anna.

La nostra escola és de doble línea situada en un barri socio econòmic mitjà- baix amb força immigració (sobretot marroquina i sud americana). Disposem de pocs recursos personals per atendre aquesta diversitat cultural.

Donades les dificulats que els alumnes tenen en el llenguatge en general, disposem del suport d’una MALL. A més, reforcem les llengües, fent desdoblaments i grups flexibles.

escolasantaaanna.jpg.333x252

 

Des de fa 5 anys, l’escola participa en un projecte d’anglès (comenius) i al curs d’anglès KA-1 on els mestres es van a formar fora en llengua estrangera per després aplicar-ho a l’escola. A més a més, tenim 1 auxiliar d’anglès durant el curs escolar.

Un dels aspectes que cal millorar a la nostra escola és l’ús de les noves tecnologies.

Deixa un comentari

L'adreça electrònica no es publicarà Els camps necessaris estan marcats amb *