Produce final del projecte: ‘La Terra, un planeta habitacle… fins quan?

Una de les inquietuds que va sorgir amb més força a la Comissió COCO (explicada a l’apartat de metodologia) va ser el fet d’intentar convertir el nostre centre en Escola Verda.

Des del grup impulsor del projecte de 4t vam determinar que aquest podia ser un objectiu marcat que engloba totes les altres tasques que estem duent a terme. D’aquesta manera, podem dir que el producte final del projecte és aconseguir que la nostra escola esdevingui Escola Verda i, en cas que no sigui possible, saber quins són els aspectes que hem de canviar per tal de poder-ho aconseguir.

Cal esmentar també que, entre l’alumnat, ha aparegut l’objectiu (molt menys quantificable i quasi impossible de determinar si l’aconseguim o no, almenys a curt termini) d’aconseguir conscienciar el seu entorn (i ells mateixos) de la necessitat de cuidar el nostre planeta.

Deixa un comentari

L'adreça electrònica no es publicarà Els camps necessaris estan marcats amb *