Sant Jordi a l’Institut Sant Andreu


  Com cada any, ens trobarem aquest curs 2014-15 al Teatre del Poble Nou, el Centre Moral i Cultural, per celebrar

 una diada on la literatura es converteix en un vehicle d’expressió sentida, emocional i participativa i on l’acció

 transcendeix el moment.

  Jornada molt especial per a tots els sentits. Ens veurem tots allí.  

 

 

 

 ALGUNES FOTOS DE L’ACTUACIÓ DELS ALUMNES I DEL  LLIURAMENT DELS PREMIS

LLIURAMENT DE DIPLOMES

 PROGRAMA

 

INTRODUCCIÓ

0. ASTRES (Lluís llach)

Victòria Etaguase i Evelyn Sangucho

EPISODI 1.0

1. EL GRAN ARQUTECTO, Antonio Mora

Lucas Aznar, Iván Broncano, Elena Gómez (1A)

2. ROMANCE DE LA LUNA, Lorca

Brenda Gómez, Núria Morella, Paula González, Anna Becerra (1B)

3. SOBRE EL MAR, Jonh Keats

Helena Carrasco, Laia Anquela, Mireia Lin (1B)

4. EL FUTURO ES ESPACIO, Neruda 

Alba Díaz, Karen Sánchez, Judit Villegas, Alba Bizarro (1A)

5. TENGO MIEDO, Neruda

Jorge Martínez, Pau López, Nil Rivera, Martí Garcia (1B)

6. AMA TU RITMO, Rubén Darío

Laia Timoneda, Nadia Moreno, Carlos Macías, Ali K… (1B)

7. ESTRELLAS EN EL BOLSILLO, Julio Valencia

Alba Tormo, Elisabet Rodríguez, M Carmen Reyes (1A)

8. SE INVENTÓ LA LUNA UN POETA, Isabel Barriel

Raquel González i Natàlia Abellán (1C)

9. BOIG PER TU, Sau

Biel Meroño i David Ríos (1C)

10. AIGUA-MARINA, Sagarra

Judith Ruiz i Laia Caballero (1C)

11. PALABRAS PARA JULIA, Goytisolo

Samara Santos i Montse Ortega (1C)

12. POEMA AL SOL, Homero Aridjis 

Adrià Vallejo i Marc Aguado (1C)

13. HASTA EL INFINITO Y MÁS ALLÁ, Julio Valencia

Damaris Corniel i Ainoa Ortega (1C)

14. DEFINICIÓ UNIVERS

Izan Royo

15. BRILLEN ELS ESTELS, Isabel Barriel

Gillian Murillo

16. LA GINESTA, Joan Maragall

Brillite Zambrano

17. TRES NOIES, Josep Carner

Jaime Ngumu

18. XIM-XIM, Joana Raspall

Josselin Gómez

19. CONILL, Núria Albó

Laura Moya

20. ARA ÉS DEMÀ, MMPol

Àlex Macías

21. Actuació de 1rA

PREMIS LITERATURA

EPISODI 2.0

1. EPÍSTOLA O CANÇÓ…, Josep Piera

Omar Musa, Fabio Sabatino (2n C) i Marlon Sangucho, Javi Camacho, Dani López, Vahag Grigoryan (2n B)

2. L’AMOR LA POESIA, Josep Piera

Mirsha Burgos, Andrea Cantarero, Yarima Prats (2n A)

3. MIRA EL COSTAT BRILLANT DE LA VIDA, Eric Idle

Dani Ruiz, Joel Torres, Eduardo Estrada, Omar Lanaya, Julio Pinargote, Izan Domínguez, Arama Kourouma, Joel Merchante, Alejandra Loor, Andrés Villacís, Israel Velásquez, Ricard Cano, Naiara Piñón, Fukang Ji, Carlos Pérez, Christian Domínguez, Katherine escobar (2n D)

4. LA REPETICIÓ, La Increïble Història… 

Aketza Belmonte, Edison Escobar, Èric Garcia, Xavi Molinero (2n A)

5. DINS LES VENES, EL MAR, Companyia Elèctrica…

Nerea González i Dayanna Luna (2n B)

6. TENS LA FORÇA DE LES COSES QUE…, Enric Casassas

Nayeli Lizarazu, Estyr Santos (2n C)

7. CORRANDES DE LLUNA, MM Marsal

Carla Millán, Maria Navarro (2n A)

8. BESOS, El Canto del Loco

9. ESE BESO, Jarabe de Palo

10. POEMA DADAÍSTA (Mix)

11. REMIIX 2nB

12. FRAGMENTS 2n C

EPISODI 3.0

1. EL PETIT PRÍNCEP, Sant Exupéry

(3rA)

2. ESCRITO ESTÁ EN MI ALMA…, Garcilaso

Sandra i Rocío.

3. MIENTRAS POR COMPETIR, Góngora 

Raquel i Paula

4. YO SOY ARDIENTE, YO SOY MORENA, Bécquer

Nerea, Judith i M Alejandra

5. MUJERES MALDITAS, Baudelaire

Lydia i Rut

6. LOS PÁJAROS ANIDAN EN MIS BRAZOS, Gloria Fuertes

Judith Quintana

7. HAY MUJERES, Elvira Sastre

Nerea y Melany

8. ÉGLOGA I

Javi, Florín i Miguel Ángel

9. ÉGLOGA DE DOS RASCACIELOS

Josué, Adrián i Joel

POEMA MULTILINGÜE

CATALÀ Pere Gatell (1r S)

CASTELLÀ Gisela Gómez (1A)

ANGLÈS Sandra Velázquez (3r D)

ÀRAB Mariam Benzian (2n C) i Wiam Benterkia (1r S)

FRANCÈS Sandra Campillo (3r C)

ROMANÈS Laur Popovici (2n C)

ITALIÀ Fabio Sabatino (2n C) / Meritxell Osorio (1r R)

RUS Narek  Mnatsakanyan (2n R)

GALLEC Ada Ferreiro (2n S)

PORTUGUÈS Samara Santos (1C), Daiany Ruiz de Oliveira (1R)

ARMENI Hayk Nahapetyan, Razmik Mayilyan (1A)

XINÈS Jiade Liu (2n C)

ALEMANY Arthur Gharibyan (1r R)

PANJABI Amandeep Singh (1r R)

QUÍTXUA Nayeli Lizarazu (2C)

BENIN Victoria Etaguase (1D)

EPISODI 4.0

1. CONTRABANDISTAS DE PALABRAS, Eduardo Galeano

Sara Badia i Isabel Álvarez

2. ANTOLOGÍA 9, Salinas

Daniel Cuenca i Darío Valencia

3. UNIDAD EN ELLA, Aleixandre

Laia Prieto, Shara Vilches i Sara Musa

4. MIEDO, Gabriela Mistral

Mar Meroño i Laia Benavides

5. PATO, Blas de Otero

Laura Brioso i Mar i Cel Medina

6. CONDE OLINOS, Romance Anónimo

Alba González i Lucía Roda

7. ANTOLOGÍA 14, Salinas

Ana Ibáñez iAinoa Castaño

8. LA PLAZA TIENE UNA TORRE, Machado 

Anthonny Coloma i Joaquín Rojas

9. ANTOLOGÍA 1, Salinas

Michela Suero i Kerlly Naranjo

10. NOCTURNO, Alberti

Nicolás García i Jordi Sallarés

11. MIS OJOS ACARICIARON, Juan Ramón Jiménez

Sara Martínez i Cielo Villaroel

12. CERTITUDE, Paul Eluard

Cielo

EPISODI 5.0

1. OBJECTIUS DEL MIL·LENNI

1rR al complet

2. SEÑORES, UN SERVIDOR

Juan Jiménez, Iván Bizarro, Adrià Ubero i Arnau

3. UNA Y CIEN VECES, Elvira Sastre

Meritxell Osorio

4. LA VOZ A TI DEBIDA, Salinas

Andrea Perdiguero i Jèssica Ozokue

5. VARIACIÓN XIII, Salinas

Andrea Perdiguero i Jèssica O

6. LA CULPA, Benedetti

Jordi Carrasco i Pau Fernández

7. EL PUSILÁNIME, Benedetti

Jordi Carrasco i Pau Fernández

8. FUEGO MUDO, Benedetti

Jordi Carrasco i Pau Fernández

9. ME GUSTA CUANDO CALLAS…, Neruda

Rosa, Inés, Aida, Claudia, Noelia

10. QUAND VOUS SEREZ BIEN VIEILLE, Pierre de Ronsard

Meritxell Osorio

11. AMVH, Alfred de Musset

Martina i Alexandra W

12. EXCELSIOR, Maragall

Pere Gatell

13. ROMANCE DE LA LUNA, Lorca

Maria Ruiz, Saray Pérez, Romina Dorado

14. ECO, Brossa

Saray Pérez i Abel Yánez

15. VENIM DEL NORD , VENIM DEL SUD

Joan Artieda, Pere Gatell

 


Accions

Informacions

Deixa un comentari

Heu d'identificar-vos per publicar un comentari.