La nostra escola

Som les mestres del cicle mitjà de l’escola Joan Juncadella de Sant Vicenç dels Horts.

A la nostra escola treballem mitjançant projectes des de que comença l’escola a P3 i també fem ambients fins a primer de primària.

Quan arribem a 2n de primària deixem de fer ambients però continuem fent projectes. Els nostres projectes tractem sobre el nom de la classe, els continguts que hem de treballar al coneixement del medi social i natural…

A partir del cicle mitjà fem menys projectes i per això que les mestres d’aquest cicle estem fent formació per poder continuar treballant mitjançant els projectes, perquè sabem que d’aquesta manera aprenen més, estan més motivats, és més divertit…

Els nens i nenes de 3r de primària han estat treballant el nostre poble mitjançant un projecte que tenia com a títol: On visc? Aquí us deixem una foto del producte final.

Deixa un comentari

L'adreça electrònica no es publicarà Els camps necessaris estan marcats amb *