Pronunciation of the irregular verbs

The structure of the 2nd conditional is:

(If + past simple] + would + infinitive)

That means we need to revise the irregular verbs AGAIN.

“Hatze falta ditzir nara maás?”

This entry was posted in 4t ESO, Grammar on by .

About whitefield

En Marc Blanco és professor d' anglès a l' IES Cubelles (Barcelona). És llicenciat en filologia anglo-germànica per l' UAB, va estudiar un post-grau sobre l' anglès medieval a la University of Manchester. Porta 9 anys ensenyant anglès, a gent de negocis, a l' ESO i al batxillerat de centres concertats i ara, amb les oposicions aprovades el 2005, a l' escola pública.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *