Algunes mestres de la nostra escola i d’altres escoles de la zona, es troben realitzant el curs “Aplicació i pràctica del mètode de ioga Iyengar a l’escola“,  gestionat des del Centre de Recursos Pedagògics (CRP-Baix Llobregat-6) dins el Pla de Formació de Zona per al Professorat proposat per al curs 2010-2011.

L’activitat prevista dins el curs consisteix en una sessió pràctica de ioga a la setmana, que té una durada d’una hora. En aquestes sessions les mestres, qui segueixen la mateixa proposta de treball que els alumnes de primària. experimenten sobre si mateixes els diferents canvis produïts per la practica de les assanes (postures de ioga) en totes les dimensions, això és: mental, emocional i físic. A més, el curs el ofereix diversos recursos pedagògics per treballar i aplicar el ioga amb els seus alumnes dins les aules.

La realització d’aquest treball fa que l’equip docent siguin membres partíceps del projecte de ioga que estem realitzant a la nostra escola.

Veieu, tot seguit fent click damunt la imatge, una mostra del treball que desenvolupen.