JPRE22 Escaleta

Descripció de les ponències, tallers i fira
8:30 a 9:00 h  Registre i acreditacions

9:00 a 9:15 h  Benvinguda i inauguració de la jornada (enllaç)

9:15 a 10:30 h Taula rodona “Com podem fer arribar a tothom experiències tecnològiques d’alt valor educatiu”  (enllaç)

  • Eduard Muntaner. (Moderador) Càtedra Tekhne – La UdG i l’Ajuntament de Salt.
  • Maria Teresa Corbella. Servei de tecnologies digitals de l’ONCE
  • Ricard Faura. Servei d’inclusió i Capacitació Digital a la Generalitat de Catalunya.
  • Esther Subias. Colectic

10:30 h Pausa-cafè

10:30 h Fira d’alumnes i fira d’empreses

Projectes 4t ESO robòtica Ventura Ortells, Raül
Institut Bernat el Ferrer
Parc d’atraccions Dolors Martí Sanchez Arias, Melania
Escola Dolors Martí i Badia
Theremin, Estrella de Nadal, Levitador Sánchez Alba, Josep
Institut Montserrat Roig
Casa Domòtica Educativa Mayné Grau, Jordi

12:00 a 13:45 h Ponències

Track 1 (enllaç)
E.Inf-Primària i ESO
Track 2 (Enllaç)
ESO-Batx-CF-Altres
Track 3 (Enllaç):En linia 
Totes
12:00 a
12:15
Impulsar el Pensament Computacional Desendollat a Ed. Infantil
Anna Matamala
Experiències d’aula creant i publicant continguts digitals interactius.
Delgado Sugrañes, Adrià
Caixes d’aprenentatge + Potenciem la robòtica i programació
Delgado i Viñas, Ariadna i Pere
12:15 a
12:30
Fem MÀGIA amb la micro:bit
Vercher Ribis, Elena
La robòtica i la programació en la integració d’alumnat nouvingut a l’ESO
Puig Rocher, Irene
L’artística amb Scratch
Hierro Arqués, Joan Carles
12:30 a
12:45
STEAM + Inclusió = ESTiMA
Tuset Munné, Susanna
Entendre la Física a qualsevol edat amb reptes i simulacions Scratch!
Fuentes Pagès, Carles
Proposta curricular interdisciplinar amb programació i robòtica.
Pérez García , Francisco
12:45 a
13:00
Els ocells fan bit! bit!
Garcia Vega, Andres
Taller de programació i interacció. Ensenyar i aprendre media art a distància.
Mor Pera, Enric
Introducció a la Intel·ligència Artificial amb App Inventor
Capdeferro Planas, Neus
13:00 a
13:15
ScratchEd MeetUp Barcelona. 5 anys creant comunitat
Pau Nin, Esther Gibert, Andres García, Josep López, Equip ScrachEd MeetUp Barcelona
Noves propostes amb AppInventor
Martin Sánchez, Alexandra
eTwinning “Let’s build together the 2050 EUtopian smart city!”
Rosell Ezquerro, Xavier
13:15 a
13:30
Experiències STEAM amb Snap!
Cornellà, Citilab
Materials de baix cost per aules multisensorials per educació especial
Joan Gelabert i Josep Lluís Roma, Jesús Arbués, Marta Vega,
Disseny de reptes per a True True
Romero Guillemas, Ton
13:30 a
13:45
“Explora amb la micro:bit”
Àrea de Cultura Digital i Citilab
“Explora amb la micro:bit”
Àrea de Cultura Digital i Citilab
“Explora amb la micro:bit”
Àrea de Cultura Digital i Citilab

14:15 h Entrega obsequis empreses

14:30 h Dinar – Networking

15:30 a 17:00 Tallers

Taller 1
Aula postproducció
Aprenem amb Zum Kit Junior!
Gúdel Téllez, Marc
(Taller presencial)
Taller 3
Plaça de la creació
Internet de les coses amb plaques ESP32
Ventura Ortells, Raül
(Taller presencial)
Taller 4
Senior (finetra)
Nocions bàsiques de disseny 3d, programació i robòtica
Punzano Vidal, Daniel
(Taller presencial)
Taller 5
Open Surf 1
EduTeams, la Intel·ligència Artificial per a l’aprenentatge col·laboratiu.
Roig Bonillo, Carme
(Taller presencial)
Taller 6
Aula 0
Programem una màquina de cosir per fer gràfiques.
Cardillo Mata, Hugo
(Taller presencial)
Taller 7
Labworking gespa
Aplicacions mòbils amb l’ús de l’AI
Bonet Beltran, Andreu
(Taller presencial)
Taller 9
open surf 2
Escape Room Matemàtic
Rodríguez Matas, David
(Taller presencial)
Taller 10
Aula B
Màgia, emocions i miniautòmats amb servomotors i Arduino
Casas Sagarra, Vicenç
(Taller presencial)
Taller 11
Senior (ACTIC)
BCN Tàctil Blocs – Programació creativa inclusiva amb Scratch tangible
Olivella, Roger
(Taller presencial)
Taller 12
Aula C
Creació d’escenaris 3D explorables i programables amb CORE
Puig Rocher, Irene
(Taller híbrid)
Taller 13
Auditori** 2 taules
Mis primeras prácticas de robótica
Sánchez Diosdado, Jose Antonio
(Taller presencial)