Com veuen la immigració els nostres alumnes?

Aquest vídeo és una clara mostra de com veu el nostre alumnat el fet de conviure en una mateixa aula gent d’origen tan divers…: El món sencer en un sol vídeo, en un sol espai que és l’escola i nuls problemes de convivència.

Això si, estaria millor que també hi fossin els catalans del barri, així també tindrien oportunitat de ser amics del nen autor d’aquest vídeo 🙂

També és una mostra de com i per què fan servir les xarxes socials els nostres alumnes: es comuniquen, es reivindiquen i expressen els seus sentiments.

Els Meus Amics de l'escola. Slideshow: Adrash’s trip from Barcelona, Cataluña, España to 6 cities China, Marruecos, Filipinas, Santo Domingo, Ecuador and Pakistán was created by TripAdvisor. See another China slideshow. Create a free slideshow with music from your travel photos.

 

Deixa un comentari

L'adreça electrònica no es publicarà Els camps necessaris estan marcats amb *