Experiències de centre

Centres participants en la II Jornada d’Innovació Pedagògica de Catalunya.
Experiències de participació en Programes d’Innovació Pedagògica impulsats pel Departament d’Educació i projectes de centre reconeguts com a innovació pedagògica pel Departament d’Educació.

Comunitat d’Aprenentatge
Escola Joaquim Ruyra
L’Hospitalet de Llobregat

Comunitat d’Aprenentatge
Institut Serra de Miramar
Valls

Xarxa Competències Bàsiques
Institut Montserrat Colomer
Sant Esteve Sesrovires

Xarxa Competències Bàsiques
Escola Salvat i Papasseit
Santa Coloma de Gramenet

Programa Si
Escola la Llàntia
Mataró

Programa STEAMcat
Institut Pla Marcell
Cardedeu

Programa STEAMcat
Aliança la Ribera
Terres de l’Ebre

Programa Apadrinem el nostre patrimoni
Institut Hipàtia d’Alexandria
Lliçà d’Amunt

10 Programa Apadrinem el nostre patrimoni
Escola Benviure
Sant Boi de llobregat

11 Programa Orientació educativa per a l’aprenentatge competencial orientador
Institut Joan Triadú
Ribes de Freses

12 Programa Tàndem
Escola Rambleta del Clot
Barcelona

13 Programa Tàndem
Escola Mn. Joan Batlle
Blanes

14 Programa Magnet
Institut del Ter
Manlleu

15 Programa Magnet
Escola Tanit
Santa Coloma de Gramanet

16 Programa Avancem: aprenentatge integrat de les llengües
Escola Espai 3
Sant Joan Despí

17 Programa Avancem:  aprenentatge integrat de les llengües
Institut Anna Gironella de Mundet
Barcelona

18 Programa Generació plurilingüe (GEP)
Institut Salas i Xandri
Sant Quirze del Vallès

19 Programa Generació plurilingüe (GEP)
Escola Pont de l’Arcada
Olesa de Bonesvalls

20 Programa Tecnologies Digitals per a l’Aprenentatge
Escola Puig de les Cadiretes
Llagostera

21 Programa Tecnologies Digitals per a l’Aprenentatge
Institut Badalona VII
Badalona

22 Programa Activa FP
Escola del treball de Lleida
Lleida

23 Campionat CATSKILLS. FP
Institut Giola
Llinars del Vallès

24 Programa Erasmus+ Mobilitat formativa FP
Institut Esteve Terrades
Cornellà de Llobregat

25 Programa d’assessorament professional a les persones i a les empreses en els ensenyaments professionals. FP
Escola del treball
Lleida

26 Programa foment i suport de l’emprenedoria en els ensenyaments professionals. FP
Escola del treball
Lleida

27 Programa InnovaFP
Escola del treball
Lleida

28 Programa FPDual
Institut Escola Industrial
Sabadell

29 Programa Qualitat i Millora contínua
Institut Antoni Pous i Argila
Manlleu

30 Programa Talent creatiu i empresa. Règim especial.
Escola d’Art Superior de Disseny d’Olot
Olot

31 Programa Talent creatiu i empresa. Règim especial.
Arsenal Escola Municipal d’Art
Vilafranca del Penedés

32 Programa Talent creatiu i empresa. Règim especial. 
Escola Municipal d’Art i Disseny Gaspar Camps
Igualada

33 Programa AraArt
Institut Jaume Almera
Vilassar de Dalt

34 Digitalitzem el currículum mitjançant el treball per projectes
Escola Jacint Verdaguer
Castelldefels

35 L’avaluació formativa: engranatge del canvi
Escola Les Roques Blaves
Esparreguera

36 Acció Cultural +3. Activitats culturals i foment de la convivència
Institut Josep Mestres i Busquets
Viladecans

37 Mediació Escolar
Institut Numància
Santa Coloma de Gramanet

38 Una nova mirada pedagògica
Escola Lluís Millet
Santa Coloma de Gramanet

39 Innovem amb el llenguatge audiovisual
Escola Sant Domènec
Santa Margarida i els Monjos

40 KM.15. Els infants com a centre del canvi per la millora
Escola Font del roure
Masquefa

41 Fent aprenem
Escola El Vinyet
Solsona

42 Tots som l’INS: Prevenció, detecció i intervenció en casos d’assetjament escolar
Institut Taradell
Taradell

43 La manera de treballar a la Llacuna
Escola La Llacuna del Poblenou
Barcelona

44 Pla de millora de l’orientació
Institut Anna Gironella de Mundet
Barcelona

45 Desenvolupament i Consolidació de la Carta de Serveis del Centre
Institut La Garrotxa
Olot

46 La Glosa: Cançó improvisada
Escola Puig d’Arques
Cassà de la Selva

47 Erasmus + K2 Speaking for yourself
EOI Girona
Girona

49 Lego Els Planells
Institut Els Planells
Artesa de Segre

50 Pentagram@
Escola Magraners
Lleida

51 Música per créixer
Escola Pereantón
Granolles

52 L’Art a l’escola
Escola Ocata
El Masnou

53 Eines aplicades per a la realització dels treballs de recerca
Institut Carles Vallbona
Granollers

54 Les matemàtiques en moviment
Escola els Quatre vents
Sant Jaume dels Domenys

55 Sistema Amara Berri
Escola Mas Clariana
Cambrils

56 Espais d’aprenentatge: per un model competencial i inclusiu
Escola Sant Llatzer
Tortosa

57 COPROES: Cooperativa Productiva Escolar
Escola Les Eres de Rasquera
Rasquera

58 Erasmus + A World of Harmony: Art and Sciencie
Institut de la Sénia
La Sénia

59 Coneixement del medi: l’aula de ciències
Escola Pau Casals
El Vendrell

60 Programa Orientació educativa per a l’aprenentatge competencial orientador
Institut La Serra
Mollerussa

61 Projecte artístic cooperatiu i transversal
Escola Vila Olímpica
Barcelona

62 Programa #aquiproubullying
Col·legi La Salle
Figueres

63 Programa AraArt
Escola Germanes Bertomeu
Mataró

64 Programa #aquiproubullying
Institut d’Alcarràs
Alcarràs

66 Projecte educatiu de centre
Institut Escola Les Vinyes
Castellbisbal

67 La màgia dels llibres als passadissos
Escola Collserola
Sant Cugat del Vallès

68 Programa Impuls de la lectura (ILEC)
Institut Vil·la Romana
La Garriga

69 Programa Impuls de la lectura (ILEC)
Escola d’infantil i primària
Tarragona