PARTITS 06 novembre 2010

EN BLAU: PARTITS A CASA
EN VERMELL: PARTITS FORA
EN TARONJA: JORNADA DESCANS

PARTITS (06 novembre 2010)

CAMPIONAT DE GIRONA BENJAMÍ
INSTITUT BALMES UE SARRIA (A)
BORDILS
11:00h dissabte, 06/11/2010
Pavelló UES

CAMPIONAT DE GIRONA BENJAMÍ
ESPORT LLORET
INSTITUT BALMES UE SARRIA (B)
12:00h diumenge, 07/11/2010
Pavelló EL MOLÍ
LLORET DE MAR


CAMPIONAT DE GIRONA ALEVÍ
INSTITUT BALMES UE SARRIA (A)
GEIEG
11:00h dissabte, 06/11/2010
Pavelló UES

CAMPIONAT DE GIRONA ALEVÍ
LLAGOSTERA
INSTITUT BALMES UE SARRIA (B)
09:00h dissabte, 06/11/2010
Pavelló MUN. LLAGOSTERA

LLIGA CATALANA INFANTIL
INSTITUT BALMES UE SARRIA
DESCANSA

LLIGA CATALANA CADET
SANT CUGAT
INSTITUT BALMES UE SARRIA
11:00h diumenge, 07/11/2010
PAV. MUN. ST CUGAT PAV-3
RBLA. CELLER, S/N.-
SANT CUGAT DEL VALLES

PRIMERA CATALANA JUVENIL
SANT CUGAT
INSTITUT BALMES UE SARRIA
20:00h dissabte, 06/11/2010
PAV.MUN CAN LLOBET
BAIXADA CAN LLOBET,S/N. LA FLORESTA

SANT CUGAT DEL VALLES

TERCERA CATALANA SÈNIOR
INSTITUT BALMES UE SARRIA
DESCANSA


PRIMERA CATALANA SÈNIOR
INSTITUT BALMES UE SARRIA
SABADELL
16:30h dissabte, 06/11/2010
Pavelló UES

PRIMERA NACIONAL SENIOR
INSTITUT BALMES UE SARRIA
DOMINICO ZARAGOZA
18:30h dissabte, 06/11/2010
Pavelló UES

SORT A TOTS! SALUT!



PREMSA:DIARI DE GIRONA 27/10/2001

El Sarrià potencia els equips base per consolidar la feina de formació

L’infantil Pere Arnau ha fitxat pel Barça, on Joan Saubich ja es consolida al primer equip

Enviar
Imprimir
Aumentar el texto
Reducir el texto
Joan Saubich<br/>L'extrem va debutar el 2008 amb el Barça a l'Asobal. Aquest any és habitual al primer equip.<br/>

Joan Saubich
L’extrem va debutar el 2008 amb el Barça a l’Asobal. Aquest any és habitual al primer equip.
MULTIMÈDIA

SARRIÀ DE TER | JORDI ROURA
L’arribada d’Institut Balmes com a patrocinador de la UE Sarrià no només ha servit per potenciar el primer equip, líder imbatut de la Primera Nacional. La base també ha rebut una notable injecció que ha permès apostar per consolidar la feina de formació jugant en les categories més exigents. Un centenar de nens formen part del planter del Sarrià, des dels més petits que amb 4-5 anys comencen amb sicomotricitat, fins als més grans que militen al juvenil. Aquesta temporada l’equip infantil i el cadet juguen la Lliga Catalana amb els “grans” com el Barça o el Granollers, mentre que el juvenil juga a Primera Catalana.
La coordinació de tots aquests equips base és a les mans de Jesús Mach, satisfet per poder disposar d’un dels planters més potents de Catalunya. “Aquest any hem apostat molt fort per la base gràcies al patrocini d’Institut Balmes, i a més a més estem aplicant un programa a les escoles de promoure l’handbol. Ja hem anat o anirem a centres de Sarrià, Sant Jordi, Medinyà, Sant Julià i Cornellà, per fer classes pràctiques i mostrar uns vídeos de demostració als escolars de cicle mitjà”, explica l’exentrenador del primer equip. La idea és poder captar jugadors fora de Sarrià, “perquè si volem potenciar la base no en fem prou només amb els nens que hi ha al poble, i per això anem a municipis veïns”.
Sarrià és un clàssic de l’handbol català i en els últims anys ja han sorgit diversos jugadors amb potencial per triomfar a l’elit. Una bona prova n’és l’extrem esquerrà Joan Saubich, que el 2008 debutava amb el Barça a l’Asobal. La temporada passada va estar a l’Osca de la Divisió de Plata, mentre que enguany s’està consolidant al primer equip blaugrana, on ja ha tingut minuts a la Lliga de Campions. Aquest estiu l’infantil Pere Arnau també ha deixat Sarrià rumb a Barcelona. D’altres jugadors destacats de la base són Sergi Mach, Martí Arnau, Arnau Rovira i Arnau Casamitjana, habituals a les seleccions catalanes.



PARTITS (30 octubre 2010)

EN BLAU: PARTITS A CASA
EN VERMELL: PARTITS FORA
EN TARONJA: JORNADA DESCANS

PARTITS (30 octubre 2010)

CAMPIONAT DE GIRONA BENMAMÍ

INSTITUT BALMES UE SARRIÀ (A)
LA COMPETICIÓ COMENÇA EL 06/11/2010

CAMPIONAT DE GIRONA BENMAMÍ

INSTITUT BALMES UE SARRIÀ (B)
LA COMPETICIÓ COMENÇA EL 06/11/2010

CAMPIONAT DE GIRONA ALEVÍ

“XIII MEMORIAL PORT” (ALEVÍ)

Els partits corresponents a aquesta jornada es recuperaran el 15 de gener de 2011, en motiu de la cel·lebració del XIII Memorial Port de categoria alevÍ que es  jugarà al dissabte 30/10/20100 al matí, al Pavelló de la Unió Esportiva Sarrià.
INSTITUT BALMES UE SARRIÀ (A)
INSTITUT BALMES UE SARRIÀ (B)
09:00h dissabte, 30/10/2010
Pavelló UES : “XXIII MEMORIAL PORT”
Properament penjarem els horaris dels partits….

LLIGA CATALANA INFANTIL

KH7 GRANOLLERS
INSTITUT BALMES UE SARRIÀ
10:45h dissabte, 30/10/2010
PAVELLÓ POLIESPORTIU CAN BASSA
C/CATERINA ALBERT,15
(GRANOLLERS)
SORTIDA AMB BUS, DEL PAVELLÓ DE SARRIÀ A LES 08:45h.

LLIGA CATALANA CADET

INSTITUT BALMES UE SARRIÀ
SANT ESTEVE SESROVIRES
16:30h dissabte, 30/10/2010
Pavelló UES

PRIMERA CATALANA JUVENIL

INSTITUT BALMES UE SARRIÀ
KH-7 BM. GRANOLLERS ATLÈTIC
18:30h dissabte, 30/10/2010
Pavelló UES

TERCERA CATALANA SÈNIOR

ESPORT LLORET
INSTITUT BALMES UE SARRIÀ
19:00h dissabte, 30/10/2010
POLIESPORTIU EL MOLÍ (LLORET DE MAR)

PRIMERA CATALANA SÈNIOR

INSTITUT BALMES UE SARRIÀ
JORNADA DE DESCANS, SEGÜENT JORNADA 06/11/2010

PRIMERA NACIONAL SÈNIOR

INSTITUT BALMES UE SARRIÀ
JORNADA DE DESCANS, SEGÜENT JORNADA 06/11/2010

SORT A TOTS! SALUT!



RESULTATS I CLASSIFICACIÓ 23/10/10

RESULTATS PARTITS (23 octubre 2010)

CAMPIONAT DE GIRONA ALEVÍ VICTÒRIA
INSTITUT BALMES UE SARRIÀ (A) 8-0 C.H GIRONÈS
10:30h dissabte, 23/10/2010
Pavelló UES

RESULTATS ALEVI A

CLASSIFICACIÓ ALEVI A

CAMPIONAT DE GIRONA ALEVÍ EMPAT
H.RIUDELLOTS 4-4 INSTITUT BALMES UE SARRIÀ (B)
11:15h dissabte, 23/10/2010
Pavelló Riudellots de la Selva
C/Pineda s/n (RIUDELLOTS DE LA SELVA)

RESULTATS ALEVI B

CLASSIFICACIÓ ALEVI B

LLIGA CATALANA INFANTIL DERROTA
INSTITUT BALMES UE SARRIÀ 16-26 H.SANT QUIRZE
12:00h dissabte, 23/10/2010
Pavelló UES

RESULTATS INFANTIL

CLASSIFICACIÓ INFANTIL

LLIGA CATALANA CADET EMPAT
JUVENTUT MATARÓ 34-34 INSTITUT BALMES UE SARRIÀ
16:00h dissabte, 23/10/2010
Pavelló Teresa Mª Roca, Pista 1
Av. Corregiment/Terrassa (MATARÓ)

RESULTATS CADET

CLASSIFICACIÓ CADET

PRIMERA CATALANA JUVENIL VICTÒRIA
CARDEDEU 27-29 INSTITUT BALMES UE SARRIÀ
16:00h dissabte, 23/10/2010
Pavelló Pista Coberta Esports Cardedeu
C/Llinars s/n (CARDEDEU)

Segurament el primer quart d’hora el nostre equip juvenil,ha estat el millor de la temporada fins a dia d’avui,amb una defensa 5:1 molt agressiva,eficaç,forçant errors del rival,acompanyada per una porteria correcte,amb un contratac molt eficaç,i atac posicional ràpid i directe,tot això ha fet que la diferencia al marcador arribés fins als 5 gols.Molt bé! però la feina s’acaba al final del partit,i una altre vegada els errors individuals ,les preses de decisions erroneas i la baixa tensió defensiva han fet ajustar el resultat,tot i que sempre per davant.Al final,un parell de defenses col.lectives molt bones i la qualitat individual en atac ens facilitarien una victoria merescuda,ja que sempre es va portar l’iniciativa.
Petit pas endavant,sabem fer coses ben fetes,però han de tenir continuitat,i això només s’aconsegueix ENTRENANT,i entrenant tots, durant la setmana
Enhorabona nois,però abans d’anar de fires, ens falta el Granollers C!

D. Mercader

RESULTATS JUVENIL

CLASSIFICACIÓ JUVENIL

TERCERA CATALANA SÈNIOR VICTÒRIA
INSTITUT BALMES UE SARRIA 42-15 C.H BARBERÀ
16:30h dissabte, 23/10/2010
Pavelló UES

RESULTATS TERCERA

CLASSIFICACIÓ TERCERA

PRIMERA CATALANA SÈNIOR VICTÒRIA
INSTITUT BALMES UE SARRIÀ 36-18 H.ALCARRÀS
18:30h dissabte, 23/10/2010
Pavelló UES

RESULTATS PRIMERA

CLASSIFICACIÓ PRIMERA

PRIMERA NACIONAL SENIOR VICTÒRIA
KH7 GRANOLLERS 23-24 INSTITUT BALMES UE SARRIÀ
18:15h dissabte, 23/10/2010

RESULTATS I CLASSIFICACIÓ NACIONAL



ALEVINS

Avui dissabte els dos equips alevins de la UES debuten en lliga. Molta sort a tots!!

Convocatoria:

Alevi A: Ens trobem directament al pavelló de Fornells a les 10h, juguem a les 10’30h contra el Fornells.

Jugadors: Oriol Teixidor, Albert Vinyoles, Sergi Albarran, Victor Romero, Aniol Sens, Biel Sanz, Narcis Muñoz, Alex Vazquez.

Malauradament en Joaquim Cabezos és baixa per malaltia. Ànims  i que et recuperis aviat campió!!

Alevi B: Ens trobem al pavelló de Sarrià a les 10h, juguem a les 10’30h contra Bell-lloc.

Jugadors: Arnau Andreu, Marc Rispau, Ivan Crespo, Oriol Fuentes, Josep Tarres, Arnau Pujol, Ruben Moreno, Marti Sala, Iñaki Gutierrez, Eloi Camps.



PRIMERA i TERCERA CATALANA

CONVOCATÒRIA dissabte 16/10/2010

Recordeu!! Porteu el DNI.

1era CATALANA

Hora convocatòria 16’30h al Pavelló UES.

Convocats:

01. DIEGO SANZ
02. PAU CANYIGUERAL
03. RITXI BRUGUÉ
04. EDUARD RIBAS
05. JULI FINA
06. NITU PÒRTULAS
07. PAU AYMERICH
08. GERARD JUNQUERA
09. PEPE NARANJO
10. XEVI PUIGDEVALL
11. EDGAR CASTELLANOS
12. JOSEP MARIA FERNANDEZ “BRIGADA”
13. RAFA SANZ
14. MARC VILAR

3era CATALANA

Hora convocatòria 15’30h al Pavelló UES.

Convocats:

1. Guillem Bartra

2. Josep Aymerich

3. Eric Perez

4. Eudald Sanllehí

5. Gerard Muñoz

6. Marc Soler

7. Berna

8. Pere Coll

9. Guillem ( Puru)

10. Johnny

11. Albert Fuentes

12. Albert Fdez

13. Enric Fdez

14. Eric Fornells

MOLTA SORT A TOTS! SALUT!



CALENDARIS

HOLA A TOTS I TOTES!!

A LA PESTANYA SUPERIOR  “CALENDARIS 2010-2011” JA S’HI TROBEN PENJATS ELS CALENDARIS DE TOTES LES CATEGORIES DE LA UES, DELS MÉS GRANS (PRIMERA NACIONAL)  ALS MÉS MENUTS (BENJAMINS)…

SALUT I SORT A TOTHOM!!

VISCA LA UES!!



REUNIÓ INFORMATIVA DE SOCIS

REUNIÓ INFORMATIVA DE SOCIS
Unió Esportiva Sarrià (UES)

Dia i hora: Divendres 15 d’octubre de 2010 a les 21:30 h.
Lloc: Edifici “El Coro”. C/ Firal, 92. 17840 Sarrià de Ter.

PUNTS A TRACTAR

1.- Negociacions sense efecte entre la Unió Esportiva Sarrià i el Girona F.C.

2.- Precs i preguntes.



NO US DEIXEU ENGANYAR….

No us deixeu enganyar!! No us deixeu manipular!! No sigueu titelles  en mans d’un altre!!

Jo no ho faré, la meva consciència no m’ho permet..!! Un dia potser veureu que no és or tot el que és daurat…..Jo vull  tenir la consciència tranquil·la, vosaltres..no ho sé.

En homenatge i record a tots aquella gent, que va iniciar i donar continuïtat, a un esport i una entitat que arriba fins als nostres dies. Per tota aquesta gent, que va dedicar part de la seva vida i el seu esforç, d’una manera o altra, sobretot desinteressadament, a crear i fer créixer el “balonmano” a Sarrià de Ter.

Per tots ells: passat, present i sobretot pel futur…..per la continuïtat del “balonmano” i de la Unió Esportiva Sarrià….., a Sarrià!!

Potser pocs passeu per aquí, però m’agradaria que reflexionessiu!!

Salut a tothom!!



CLASSIFICACIONS 10/10/10

SÈNIOR PRIMERA NACIONAL

Classificació Jornada numero 4

EQUIP PJ PG PE PP GF GC PUNTOS
1 INSTITUT BALMES U.E. SARRIA 4 4 0 0 136 112 8
2 SANT MARTI-ADRIANENC 4 4 0 0 145 127 8
3 KH-7 BM. GRANOLLERS 4 3 0 1 124 108 6
4 H. PALAUTORDERA-SALICRU 4 3 0 1 117 112 6
5 BM. LA ROCA 4 2 0 2 124 109 4
6 HANDBOL BORDILS 4 2 0 2 116 109 4
7 H. SANT ESTEVE SESROVIRES 4 2 0 2 129 130 4
8 DOMINICOS ZARAGOZA 4 2 0 2 107 113 4
9 JOVENTUT HANDBOL MATARO 4 1 1 2 124 118 3
10 H. ESPLUGUES 4 1 0 3 111 119 2
11 C.E. VENDRELL HANDBOL 4 0 2 2 108 118 2
12 HANDBOL GAVA 4 1 0 3 97 116 2
13 elAnuario.net – BM. ZARAGOZA 4 1 0 3 104 127 2
14 O.A.R. GRACIA SABADELL 4 0 1 3 108 132 1

mmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmm

SÈNIOR PRIMERA CATALANA



Grupo A    Jornada: 2 classificació classificació
INSTITUT BALMES UE SARRIA 35  –  25 BARBERA, CLUB HANDBOL
TERRASSA, CLUB HANDBOL 26  –  23 SANT FOST, CLUB HANDBOL
VILAMAJOR, CLUB HANDBOL 40  –  23 ALCARRAS CH
SABADELL HANDBOL 22  –  22 CALELLA UEH, CLUB
CORNELLA RÀPID, CLUB HANDBOL 29  –  22 ESPLUGUES, CLUB HANDBOL
Pos Equip J G E P GF GC DG Punts
1 VILAMAJOR, CLUB HANDBOL 2 2 0 0 74 52 22 4
2 INSTITUT BALMES UE SARRIA 2 2 0 0 69 54 15 4
3 TERRASSA, CLUB HANDBOL 2 2 0 0 56 43 13 4
4 SANT FOST, CLUB HANDBOL 2 1 0 1 50 49 1 2
5 CORNELLA RÀPID, CLUB HANDBOL 2 1 0 1 52 49 3 2
6 ESPLUGUES, CLUB HANDBOL 2 1 0 1 45 51 -6 2
7 SABADELL HANDBOL 2 0 1 1 44 45 -1 1
8 CALELLA UEH, CLUB 2 0 1 1 51 56 -5 1
9 BARBERA, CLUB HANDBOL 2 0 0 2 54 69 -15 0
10 ALCARRAS CH 2 0 0 2 43 70 -27 0

mmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmm

PRIMERA CATALANA JUVENIL

Parets 9 d’octubre 2010

Després d’una classificació merescuda del nostre equip juvenil per la 1ª catalana,millor en quan a resultat que en joc,començem la lliga regular amb una gran victoria a casa del Parets (rival en fase clasificatoria que es va guanyar amb molts de problemes).

Partit control.lat anant sempre al darrere del marcador,d´1 a 3 gols de diferencia,però el fet de no perdre els papers en cap moment, només era questió d’esperar 10 – 15  minuts de bona defensa,i que permetés atacar amb més claredat.Això va passar a 15 minuts del final del partit,on l’increment de la  tensió defensiva del 6:0 , molt ben acompanyada  per la porteria (molt bon partit d’en Sergi Vinyoles) ens ha permès solventar l’atac amb clares penetracions i eficaços  llançaments dels primeres lineas, incluint algun contratac a la recta final.
Estem a la lliga,que ens ha de permetre lluitar per la majoria de partits,no serà fàcil,i animo al nostre equip,a  treballar-ho i segur que tindrem resultats a curt termini..

Ànims a tots de part d’en Merca i en Paski!!

(Crònica: D.Mercader)

Grupo Únic    Jornada: 1

SANT MARTI ADRIANENC B 41  –  22 GAVA, CLUB HANDBOL
CARDEDEU, HANDBOL 32  –  26 KH-7 BM. GRANOLLERS ATLÈTIC
TERRASSA, CLUB HANDBOL 28  –  26 SANT JOAN DESPÍ, HANDBOL
LA SALLE BONANOVA, CLUB ESPORTIU 30  –  30 MOLINS DE REI, CLUB ESPORTIU
FORNELLS, AGRUP. ESPORT. 27  –  28 SANT CUGAT A
PARETS, CLUB HANDBOL 24  –  29 INSTITUT BALMES UE SARRIA
Pos Equip J G E P GF GC DG Punts
1 SANT MARTI ADRIANENC B 1 1 0 0 41 22 19 2
2 CARDEDEU, HANDBOL 1 1 0 0 32 26 6 2
3 INSTITUT BALMES UE SARRIA 1 1 0 0 29 24 5 2
4 TERRASSA, CLUB HANDBOL 1 1 0 0 28 26 2 2
5 SANT CUGAT A 1 1 0 0 28 27 1 2
6 MOLINS DE REI, CLUB ESPORTIU 1 0 1 0 30 30 0 1
7 LA SALLE BONANOVA, CLUB ESPORTIU 1 0 1 0 30 30 0 1
8 FORNELLS, AGRUP. ESPORT. 1 0 0 1 27 28 -1 0
9 SANT JOAN DESPÍ, HANDBOL 1 0 0 1 26 28 -2 0
10 PARETS, CLUB HANDBOL 1 0 0 1 24 29 -5 0
11 KH-7 BM. GRANOLLERS ATLÈTIC 1 0 0 1 26 32 -6 0
12 GAVA, CLUB HANDBOL 1 0 0 1 22 41 -19 0

mmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmm

LLIGA CATALANA CADET MASCULINA (1ª Fase)

Grupo Únic    Jornada: 1


SANT MARTI VORAMAR A 33  –  29 INSTITUT BALMES UE SARRIA
GIRONES, HANDBOL CLUB 27  –  35 BARCELONA, FUTBOL CLUB
CARDEDEU, HANDBOL 12  –  40 BARCELONA, FUNDACIÓ FC
JOVENTUT HANDBOL MATARO, CLUB 44  –  31 SANT ESTEVE SESROVIRES, CLUB HANDBOL
PARETS, CLUB HANDBOL Ajornat SANT CUGAT A
B M LA ROCA Ajornat
KH-7 BM. GRANOLLERS
Pos Equip J G E P GF GC DG Punts
1 BARCELONA, FUNDACIÓ FC 1 1 0 0 40 12 28 2
2 JOVENTUT HANDBOL MATARO, CLUB 1 1 0 0 44 31 13 2
3 BARCELONA, FUTBOL CLUB 1 1 0 0 35 27 8 2
4 SANT MARTI VORAMAR A 1 1 0 0 33 29 4 2
5 PARETS, CLUB HANDBOL 0 0 0 0 0 0 0 0
6 B M LA ROCA 0 0 0 0 0 0 0 0
7 KH-7 BM. GRANOLLERS 0 0 0 0 0 0 0 0
8 SANT CUGAT A 0 0 0 0 0 0 0 0
9 INSTITUT BALMES UE SARRIA 1 0 0 1 29 33 -4 0
10 GIRONES, HANDBOL CLUB 1 0 0 1 27 35 -8 0
11 SANT ESTEVE SESROVIRES, CLUB HANDBOL 1 0 0 1 31 44 -13 0
12 CARDEDEU, HANDBOL 1 0 0 1 12 40 -28 0