BON NADAL I FELIÇ 2013 AMB TEATRE, CANÇONS I POESIA

Hem passat un GRAN DIA, amb els nervis a flor de pell però amb molta il·lusió i esforç, els nens i nenes de tota l’escola han actuat, cantat i interpretat l’obra “MARTÍ I EL PESSEBRE” davant l’atenta mirada de molts familiars, amics… Un any més, agraïm a tothom l’assistència i participació.

MOMENTS DE L’ESPECTACLE EN IMATGES:

VÍDEO DE LA REPRESENTACIÓ:

Com ja és costum a la nostra escola, al final de la representació, es projecta un vídeo amb una felicitació digital per desitjar-vos a tots i totes un Bon Nadal i un feliç any nou. Aquest any ho hem volgut fer a través de l’adaptació d’un poema de la Lola Casas titulat “TOT FENT POSTALS DE NADAL on les mestres de l’escola, els alumnes i altres membres de la comunitat, interpretem aquest bonic poema adaptat a la nostra escola. Al final del vídeo…un petit instant per reivindicar la importància del català a l’escola i la defensa del model d’immersió lingüística que tant s’ha defensat i lluitat per assolir.

Aquest any la filmació del vídeo l’ha realitzat en  GABI TOMÀS , representant de l’AMPA i de la Comissió d’Informàtica de l’escola.

A totes les famílies, l’Ajuntament, l’AMPA i a tots els que, d’una manera o altra hi heu col·laborat… MOLTES GRÀCIES!

LLETRA DE L’ADAPTACIÓ DEL POEMA:

És un bon moment també de recordar altres vídeos elaborats per l’escola per felicitar el Nadal:

NADAL 2010. AQUEST NADAL…FEM UN SALT!

NADAL 2011. AQUEST NADAL…EM DÓNES FORÇA!

Quant a Recursos ee

Mestra d'Educació Especial de l'Escola Lluçanès. Crec en l'ús de les noves tecnologies per ajudar a descobrir les capacitats de tots els alumnes i entendre la diversitat com una font de riquesa tan a l'aula com a la societat en general. Orgullosa mare d'un nen de 6 anys, enamorada del meu poble i amant dels animals i la natura.
Aquest article ha estat publicat en activitats, famílies, festes, general, Lluçanès. Afegeix a les adreces d'interès l'enllaç permanent.

Una resposta a BON NADAL I FELIÇ 2013 AMB TEATRE, CANÇONS I POESIA

  1. Marina diu:

    Ha set una experiencia molt bonica! Estar davant de tanta gent, em posa nerviosa; però després estic segura de mi mateixa i em surt bastant bé!!!! UN truquet, si us poseu nerviosos, imagineu-vos que esteu en un prat d’herba fresca, ajuda molt!! A reveure i bon nadal!!!

    Marina Barragán 🙂

Deixa un comentari

L'adreça electrònica no es publicarà Els camps necessaris estan marcats amb *