CRÒNICA D’UN GRAN MATÍ

Aquest dissabte 4 de juny vam viatjar a Madrid a recollir el 1r Premi a la categoria de profess@rs al V Premi Espiral Edublogs 2011 a l’Auditori 400 del Museu Nacional Centre d’Art Reina Sofia de Madrid pel bloc d’Educació Especial: http://blocs.xtec.cat/recursosee

La Jornada va constar de dues parts:

– Presentació del monogràfic “Innovación con TIC. Experiencias Educativas en las aulas del siglo XXIque recull experiències didàctiques de l’ús de les TIC a gairebé totes les comunitats autònomes i en diversos nivells educatius.

Cerimònia de lliurament dels premis (baldufes i diplomes) i emotives paraules dels guanyadors/es.

A destacar, les fantàstiques presentacions de José Hernández, Massimo Pennesi i Diego Vázquez que ens van fer reflexionar sobre les pràctiques educatives i l’ús de les noves tecnologies a les aules. Us en resumim les cinc idees més importants:

 1. Compartir és construir.
 2. Dels errors en poden sorgir idees i projectes realment positius.
 3. La suma de petits esforços i il·lusions pot arribar a crear enormes construccions.
 4. Si el món canvia també ho ha de fer la manera d’ensenyar.
 5. L’objectiu principal són i han de ser els nostres alumnes.

A continuació, us deixem amb el moment de la recollida del premi. Dedicat amb molt d’afecte a tots els mestres, alumnes i famílies de la nostra Escola. LA BALDUFA D’OR TAMBÉ ÉS VOSTRA!

Quant a Recursos ee

Mestra d'Educació Especial de l'Escola Lluçanès. Crec en l'ús de les noves tecnologies per ajudar a descobrir les capacitats de tots els alumnes i entendre la diversitat com una font de riquesa tan a l'aula com a la societat en general. Orgullosa mare d'un nen de 6 anys, enamorada del meu poble i amant dels animals i la natura.
Aquest article ha estat publicat en concursos, Lluçanès, TIC. Afegeix a les adreces d'interès l'enllaç permanent.

Una resposta a CRÒNICA D’UN GRAN MATÍ

 1. Silvia diu:

  FELICITATS ! un altre cop.
  Quin any mes mogut i ple de sorpreses i premis . us mereixeu unes bones vacances (Aviat arribaran).

  Bon final de curs i molt bon estiu.

  FAMILIA NARANJO-PUIG

Deixa un comentari

L'adreça electrònica no es publicarà Els camps necessaris estan marcats amb *