Jocs Escolars Ribera d’Ebre 2010

st1\:*{behavior:url(#ieooui) }

<!– /* Style Definitions */ p.MsoNormal, li.MsoNormal, div.MsoNormal {mso-style-parent:””; margin:0cm; margin-bottom:.0001pt; mso-pagination:widow-orphan; font-size:12.0pt; font-family:”Times New Roman”; mso-fareast-font-family:”Times New Roman”;} @page Section1 {size:595.3pt 841.9pt; margin:70.85pt 3.0cm 70.85pt 3.0cm; mso-header-margin:35.4pt; mso-footer-margin:35.4pt; mso-paper-source:0;} div.Section1 {page:Section1;} –>

/* Style Definitions */

table.MsoNormalTable

{mso-style-name:”Tabla normal”;

mso-tstyle-rowband-size:0;

mso-tstyle-colband-size:0;

mso-style-noshow:yes;

mso-style-parent:””;

mso-padding-alt:0cm 5.4pt 0cm 5.4pt;

mso-para-margin:0cm;

mso-para-margin-bottom:.0001pt;

mso-pagination:widow-orphan;

font-size:10.0pt;

font-family:”Times New Roman”;

mso-ansi-language:#0400;

mso-fareast-language:#0400;

mso-bidi-language:#0400;}

Els XXXIV Jocs Esportius Escolars de la Ribera d’Ebre han sofert molts canvis respecte anys anteriors. En primer lloc es van disputar en dos dissabtes i un dilluns per la tarda. El dissabte dia 10 d’abril, es van disputar les primeres proves corresponents als alumnes de Cicle Superior de Primària i de tots els cursos de la ESO. El dissabte 17 d’abril es van dur a terme les proves dels alumnes de Cicle Inicial i Cicle Mitjà de primària i ahir dilluns 26 d’abril es van acabar ja que per causes meteorològiques les finals de relleus i velocitat es van aplaçar del dia 17 al 26.

De l’Escola de Flix van ser 40 els alumnes que es van presentar a les proves i que van obtenir els següents resultats:

Velocitat 60 m ll

Roger Alba Moreno – 2n categoria 2CS masculí

Laia Solé Armora – 3a categoria 2CM femení

Mohssin – 1r categoria 1CM masculí

Jordi Rodríguez Franquet – 3r categoria 1CM masculí

Fons 600m

Andreu Mur Suñé – 1r categoria 2CS masculí

Alba Luelmo Sánchez – 1a categoria 1CS femení

Laia Solé Armora – 1a categoria 2CM femení

Mohssin Ghouzali – 1r categoria 1CM masculí

Arnau Sabaté Llecha – 2n categoria 1CM masculí

60 m tanques

Armand Bertran Castellví – 1r categoria 2CS

Salt de llargada

Enric Blas Rosich – 1r categoria 1CS

Andreu Mur Suñé- 1r categoria 2CS

Jordi Rodríguez Franquet – 2n categoria 1CM masculí

Itziar Suñé Garcia – 1a categoria 2CI femení

Salt alçada

Ivan Navarro González – 1r categoria 2CS masculí

Andreu Mur Suñé – 2n categoria 2CS masculí

Armand Bertran Castellví – 3r categoria 2CS masculí

Llançament de pes

Ariadna Julian Martos – 1a categoria 1CS femení

Germé Torà Sánchez – 2n categoria 2CS masculí

Llançament de disc

Ariadna Julian Martos – 2a categoria 1CS femení

Germé Torà Sánchez – 2n categoria 2CS masculí

Relleus

Escola de Flix – 1rs categoria 2CS masculí

L’equip de relleus estava composat per:

Ivan Navarro González

Andreu Mur Suñé

Armand Bertran Castellví

Roger Alba Moreno

Enhorabona a tots ells i elles i a la resta de participants que porten entrenant durant mesos per aquesta competició. També hem de felicitar a tots els entrenadors: Héctor Suñé, Montse Franquet, Àlex Estela, Marta Bausa i Toni Garcia, que han fet possible la preparació d’aquest esdeveniment.

L’any que ve més JOCS ESCOLARS!!!

Deixa un comentari

L'adreça electrònica no es publicarà Els camps necessaris estan marcats amb *