The Fonix 2011

Els alumnes de 5è i 6è de la nostra escola han participat en el concurs de llengua anglesa “The Fonix”. Els guanyadors de la fase local han estat:

Laia Pigem (6è) i Amy Pedrosa (5è).

.

Què és el FONIX?

És un concurs. És una iniciativa que pretén complementar els plans de millora de la llengua anglesa als centres educatius de Catalunya i s’organitza amb la finalitat d’estimular i motivar l’aprenentatge d’aquest idioma, atesa la seva importància a la societat actual.

FASES DEL CONCURS:

Els enunciats de les proves són preparats per un equip pedagògic de reconegut prestigi i consisteixen en una sèrie d’exercicis dins dels àmbits del vocabulari, comprensió lectora i expressió escrita, plantejats de forma distesa i dins d‘un ambient de col·laboració, al llarg de tres fases:

FASE LOCAL: Prova a dins dels mateixos centres educatius
FASE TERRITORIAL: Prova amb els representants escollits pels centres, agrupats per territoris.
FASE FINAL: Prova final absoluta amb els guanyadors de cada territori.

Quant a b7005248

Bloc de la nostra escola on es pot veure una mostra de les diferents activitats que es porten a terme en l'escola.
Aquest article ha estat publicat en Anglès. Afegeix a les adreces d'interès l'enllaç permanent.

Deixa un comentari

L'adreça electrònica no es publicarà Els camps necessaris estan marcats amb *