PREINSCRIPCIONS I JORNADA DE PORTES OBERTES A L’ESCOLA

Del 10 al 17 de març és el període establert per la Generalitat de Catalunya per a realitzar el tràmit de les preinscripcions pel curs 2015-2016.

escola lluçanesPer aquest motiu l’escola, juntament amb l’AMPA, hem preparat una JORNADA DE PORTES OBERTES (DIUMENGE 8 DE MARÇ A LA TARDA) per tal que tothom qui vulgui pugui acostar-se fins a la nostra escola i gaudir, tots junts, d’una bona estona coneixent el Projecte Educatiu, visitant els diferents espais on els alumnes conviuen i aprenen dia a dia i participant dels tallers pensats per a diferents edats.

Serà una tarda on no hi faltarà la ciència i els experiments a través d’un taller que portarà a terme l’Alegria Quaglia i on també hi haurà lloc per la música i les cançons per aprendre amb la cantant Dàmaris Gelabert (la seva cançó de l’abecedari va formar part d’un videoclip editat pels alumnes de CM) i amb tallers pels més petits on les lletres de l’abecedari en seran les protagonistes.

ANIMEM A TOTHOM A PARTICIPAR-HI i us recordem que les portes de l’escola també estaran obertes a tothom qui ens vulgui visitar durant la setmana del 9 al 13 de març (de 9 a 1 del matí i de 3 a 5 de la tarda) i, el dilluns 9 de març a les 4 de la tarda també es portarà a terme una nova reunió informativa a l’escola.

US HI ESPEREM!

Més informació sobre la preincripció clicant sobre el següent enllaç de la Generalitat: http://queestudiar.gencat.cat/ca/preinscripcio/informacio_general/

CARTELL INFORMATIU de la preinscripció i la jornada de portes obertes a la nostra escola:

Més informació de l’escola:

Aquest article ha estat publicat en alumnes, AMPA, famílies, gestió i organització, Projectes, Visites. Afegeix a les adreces d'interès l'enllaç permanent.

4 respostes a PREINSCRIPCIONS I JORNADA DE PORTES OBERTES A L’ESCOLA

 1. Montse diu:

  Bon dia !!!!
  No em penso perdre per res aquesta jornada…. aquests tallers són super interessants.
  Montse

 2. marta diu:

  No hi faltarem!!!

 3. Ona Tomàs Sabata diu:

  Que xulo !! ? Vindran molts nenes i nenes a visitar la nostra escola. Segur que els agradarà molt. Tenim la millor escola del món! 🙂

 4. Gabi diu:

  La jornada de portes obertes s’ha convertit gairebé una diada a la nostra escola…una gran oportunitat per les famílies, noves i no tan noves, de conèixer tot el que fan els nostres nens!!
  Ahir era diumenge i l’escola estava plena de famílies i de vida…amb tallers, música, converses i un ambient molt i molt agradable.
  Em va agradar molt gaudir d’aquesta tarda en que l’escola ensenyava tots els seus projectes…mestres i famílies junts fent una escola propera i dinàmica. Una escola fantàstica!

Deixa un comentari

L'adreça electrònica no es publicarà Els camps necessaris estan marcats amb *