Estem molt contentes, ja tenim nom a la nostra escola: “EL RAJOLET“.

Us preguntareu perquè aquest nom. El motiu és perquè, el nostre poble, fa poc, va inaugurar l’escola que es diu “La Bòbila”, i està construïda en un lloc on antigament hi havia una fàbrica de rajols, de la qual, actualment, se’n manté la seva xemeneia (element emblemàtic per a tots els presencs). És per això, que vam pensar que seria bonic posar a la nostra Llar d’Infants un nom relacionat amb aquesta.

Creiem en l’estreta relació que ha d’existir entre nosaltres i l’escola dels més grans. A més, també té simbolisme el fet que molts dels “rajols” que surten de la Llar d’Infants formaran part d’aquesta “xemeneia” que és la bòbila.

Així és, doncs, com vam escollir el nom per a la nostra escola.
ESPEREM QUE SIGUI DE L’AGRAT DE TOTHOM.