CLOENDA ATRAPALLIBRES

Aquest dimarts els/les els nostres alumnes i els de les escoles Baldiri i Reixach i l’Estació ens vam reunir a l’escola Ardenya per fer la cloenda del 14è Premi de Literatura Infantil “Atrapallibres” que convoca El Consell Català del Llibre Infantil i Juvenil (ClijCAT)

Van poder gaudir de la xerrada i presentació de l’autor Joan Faldillas,  que ens va parlar de la seva obra ·Cançó de bressol per a  un huracà i altres contes dormilegues” i trajectòria literaria tot fent un divertit i participatiu espectacle. Els/les alumnes també han llegit “Que venen els fantasmes” de David Fernández (el més votat a la nostra escola)

A la pàgina web de ClijCat trobareu la següent informació:

Els 6500 infants i joves que configuren els jurats dels Premis Atrapallibres i Protagonista Jove han dictaminat amb els seus vots que les obres guanyadores de l’edició d’enguany siguin:

«14è PREMI ATRAPALLIBRES»

  • Categoria 9 anys

COPONS, Jaume. No llegiré aquest 

 

Àlbum de fotografries i vídeos

MARIA ROSARIO SORIA MARTIN

Quant a MARIA ROSARIO SORIA MARTIN

Hola sóc la Roser, Sóc mestra d'educació infantil i d'educació primària. Treballo a Sant Feliu de Guíxols
Aquest article ha estat publicat en General. Afegeix a les adreces d'interès l'enllaç permanent.

Deixa un comentari

L'adreça electrònica no es publicarà Els camps necessaris estan marcats amb *