SEGON FOTOGRAMA DE CINEMA EN CURS

Avui ens ho hem passat molt bé perquè ha vingut l’Àlex a fer-nos les pràctiques del cinema, perquè poc a poc ens ensenyarà com es posen tot els materials.Avui, per primera vegada hem utilitzat la càmera de gravar. Hem mirat el micròfon i amb la càmera em gravat la classe i també hem parlat dels materials, de com es muntava un trípode, el capçal… Tot seguit, hem fet pràctiques amb la càmera de com s’apropava i s’ha allunyava, hem mirat com es pot combinar la llum del sol amb la llum de bombeta i també ens a dit que ahir va rodar una sèrie. L’ Aitor i la Josselyn Taco han muntat tots els materials. En el micròfon han posat com un tipus de pistola i també han posat una mena de micròfon gegant perquè no s’escolti l’aire.

La resta de companys, han estat fent fotografies dels colors que podem trobar a la nostra escola. I per grups, ens hem anat tornant.

intervenant1.jpg pedro1.jpg grup.jpg

Aissatou i Josselyn Taco

  

 

 

ELS COLORS DE LA NOSTRA ESCOLA

 

bicicleta.jpg cubs.jpg fulls2.jpg

marro.jpg pedres.jpg rodes.jpg

verd.jpg xinxetes.jpg vestibol.jpg

banc.jpg fulls.jpg porta.jpg

Deixa una resposta