Diploma APLEC Odissea 2014 “El teatre a Grècia i a Roma”

El dia de Sant Jordi en l’acte del lliurament de premis del Concurs literari del nostre institut, l’IPM de Premià de Mar, vàrem quedar ben sorpreses i a la vegada molt contentes de ser nombrades pel mestre de cerimònies, el professor de Llengua i Literatura Catalana, Joan Marc Ramos. Vàrem pujar a l’escenari i ens van lliurar tres diplomes de l’APLEC i una rosa de Sant Jordi de part de l’àrea de Clàssiques del Departament de Català i de Clàssiques per haver estat el nostre equip, Les nimfes, un dels tripulants més agosarats en la fase catalana del concurs Odissea 2014 sobre el teatre a Grècia i a Roma en què un any més hi va participar el nostre institut i van quedar primers els tripulants de l’institut Gallecs, l’Àlex i la Marta. Feliciter!

En agraïment, us deixem aquí la fotografia que ens va fer la nostra professora de Grec i de Llatí, la Lida.

Andrea, Xènia i Irina amb el diploma APLEC Odissea 2014. Fotografia de Margalida Capellà

Nosaltres ja no hi serem el curs vinent i ja no podrem ser tripulants en aquest concurs de Cultura Clàssica a nivell estatal, però us animem a participar-hi i esperem que el centre us deixi el temps i la disponibilitat per tal de participar-hi d’una manera més entregada que nosaltres i si és possible guanyar. Sigui com sigui l’important és aprendre i amb el concurs Odissea aprendreu molta Cultura Clàssica i molta competència de recerca i molta  habilitat digital. L’enhorabona als guanyadors d’aquest any i bona sort per al proper concurs.

Andrea & Irina Balart i Xènia Serra

2n Batx. Grec i Llatí

Aquest article s'ha publicat dins de General, Reconeixements i etiquetat amb , . Afegiu a les adreces d'interès l'enllaç permanent.

3 respostes a Diploma APLEC Odissea 2014 “El teatre a Grècia i a Roma”

  1. L’enhorabona, Andrea, Xènia i Irina i moltes gràcies pels vostres mots d’agraïment i d’animació a la participació en futures edicions. Esperem que des de la Coordinació pedagògica del centre i equips docents tinguin en compte el vostre suggeriment. Tanmateix, ho veig difícil.

  2. Joan Marc diu:

    Felicitats, noies

    Segur que és un gran treball!

  3. Retroenllaç: Anònim

Deixa un comentari

L'adreça electrònica no es publicarà Els camps necessaris estan marcats amb *