Tag Archives: resolució de problemes

Problema1

Si voleu practicar la resolució de problemes podeu resoldre aquests que us aniré penjant i porteu la sol·lució a la classe; finalment comentarem la solució a la classe. Som-hi!

 PROBLEMA 1: Els meus pares em van dir que havia d’ anar a comprar xocolata, galetes, vi i suc. La xocolata costa 86,50 €, les galetes 93 €, el vi 72 € i el suc 234 cèntims. Em van donar 200 € per pagar-ho tot. Quants diners em van faltar?